Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na wyjątkowy koncert. 25 lutego (sobota) o godz. 19.00 w auli PWSZ (Suwałki, ul. T. Noniewicza 10) wystąpi znana już od ponad 30 lat (a dla wielu kultowa) grupa "Pod Budą".
Zespół wyłonił się w 1977 roku z krakowskiego kabaretu studenckiego o tej samej nazwie. Do dzisiaj dał kilka tysięcy koncertów w kraju i poza jego granicami (m.in. USA, Kanada, Australia), nagrał wiele płyt (złote i platynowe), znanych przynajmniej dwóm pokoleniom Polaków. Teksty i muzyka Andrzeja Sikorowskiego, a także kompozycje Jana Hnatowicza, tworzą niepowtarzalny i rozpoznawalny od pierwszego dźwięku charakter tej formacji.
Liderem grupy jest Andrzej Sikorowski - autor piosenek, wokalista, gitarzysta, twórca większości jej piosenek. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach. Jego "Kap, kap, płyną łzy", "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa" czy "Ale to już było" śpiewa od lat cała Polska.
O zespole na stronie http://www.podbuda.pl/.
Bilety w cenie 70 zł do nabycia w Informacji ROKiS (ul. T. Noniewicza 71) w godz. 8.00-18.00.
źródło: ROKiS
Informację zamieszczono 8 lutego 2012 r.
Powiat suwalski – siedziba, którą są Suwałki, nie należy do samego powiatu. Miasto to jest miastem na prawach powiatu. Sam powiat suwalski został utworzony w 1999 roku i należy do licznej grupy utworzonych po reformie administracyjnej, która miała miejsce właśnie w tym czasie. W skład powiatu znajdującego się w województwie podlaskim, wchodzi gmina Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka-Tartak, Suwałki, Szypliszki, Wiżajny. Urbanizacja jest tutaj na zerowym poziomie, co oznacza, że cały obszar powiatu, a jest to 1307 km², zajmują tereny wiejskie, lasy i jeziora wraz z rzekami, a także morenowe wzniesienia z najwyższym – Górą Prusaka 250 m n.p.m. Turystyka w całości opiera się tutaj na kontakcie z naturą. Możemy wybrać na liczne rodzaje szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, wodnych, narciarskich, samochodowych i na ścieżki poznawczo-edukacyjne. Trzeba wspomnieć także o agroturystyce. W gospodarstwach czekają na nas m.in. konna przejażdżki i smakowanie regionalnej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola