Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zniszczone włosy – jak przeprowadzić bezpieczną koloryzację?

Data publikacji: 2022-03-18, Data modyfikacji: 2022-03-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Zniszczone włosy – jak przeprowadzić bezpieczną koloryzację?

 

Farbowanie włosów to niezwykle popularny zabieg. Wielu osobom wydaje się jednak, że farbowanie niszczy włosy. Czy tak jest w istocie? Absolutnie nie. Wszystko zależy od zastosowanej farby do włosów, ale także od właściwej pielęgnacji po farbowaniu. W dzisiejszym artykule opowiemy o farbach bez amoniaku, które sprawdzą się nawet do farbowania zniszczonych włosów.

Koloryzacja bez amoniaku – pierwszy krok do piękniejszych włosów

Jeśli z jakichś powodów zniszczyłaś sobie włosy (mogą się do tego przyczynić: regularne prostowanie, suszenie gorącym powietrzem, zbyt agresywne kosmetyki, rozjaśnianie mocnymi preparatami, a nawet nieprawidłowe czesanie), to wcale nie musisz rezygnować z farbowania włosów. Po prostu sięgaj po odpowiednie preparaty do koloryzacji włosów. Najlepszym rozwiązaniem jest koloryzacja bez amoniaku, a dokładniej – delikatne (zarówno dla włosów, jak i dla skóry głowy) farby do włosów bez amoniaku.

Dlaczego produkty do koloryzacji włosów bez amoniaku są bezpieczniejsze?

Amoniak zawarty w tradycyjnych farbach ma za zadanie odchylanie łusek włosa, tak aby pigmenty farby wnikały w głąb włosa. Ponadto ten związek chemiczny usuwa z włosa jego naturalny barwnik (naturalny kolor włosów). Dzięki temu uzyskujemy trwałą koloryzację, ale nie można zapomnieć o wadach takiego sposobu farbowania. Amoniak to silnie drażniący związek chemiczny; może powodować podrażnienia skóry głowy, jak również osłabić kondycję włosów. U bardzo wrażliwych osób może powodować nawet kłopoty z oddychaniem podczas procesu farbowania. Nie wspominając o fatalnych skutkach zastosowania tego rodzaju farby do włosów u osoby uczulonej. Pamiętaj więc, aby zawsze sprawdzić, czy nie wystąpią reakcje alergiczne.

Tymczasem farby bez amoniaku również zapewniają trwałą koloryzację (do ponad 20 myć). Do ich produkcji używa się znacznie delikatniejszej substancji, a mianowicie: monoetyloaminy (w skrócie MEA). Substancja ta również powoduje odchylanie łusek włosa, jednak dzieje się to w nieco inny sposób (wolniej i delikatniej). Koloryzacja włosów bez amoniaku jest zatem bezpieczną opcją – dla osób o wrażliwej skórze głowy, po licznych zabiegach farbowania czy rozjaśniania, o cienkich i łamliwych włosach, a także dla kobiet w ciąży.

Odpowiednie farbowanie i kompleksowa pielęgnacja kluczem do sukcesu

Jeśli już masz podniszczone włosy i zdecydowałaś się na farbowanie bez amoniaku, to pamiętaj również o odpowiedniej pielęgnacji włosów farbowanych. Takie włosy są zazwyczaj wysokoporowate, a zatem niezbędne będzie włączenie do pielęgnacji olejów, masek i odżywek. Do włosów po zabiegach koloryzacji rekomendowane są takie oleje, jak: arganowy, jojoba, migdałowy, z awokado. Pamiętaj też, by delikatnie obchodzić się z włosami – jeśli są długie, to związuj je na noc, wymień poszewkę na jedwabną, a szczotkę zmień na taką, która nie plącze włosów.

 

 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    suwalski

    Powiat suwalski – siedziba, którą są Suwałki, nie należy do samego powiatu. Miasto to jest miastem na prawach powiatu. Sam powiat suwalski został utworzony w 1999 roku i należy do licznej grupy utworzonych po reformie administracyjnej, która miała miejsce właśnie w tym czasie. W skład powiatu znajdującego się w województwie podlaskim, wchodzi gmina Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka-Tartak, Suwałki, Szypliszki, Wiżajny. Urbanizacja jest tutaj na zerowym poziomie, co oznacza, że cały obszar powiatu, a jest to 1307 km², zajmują tereny wiejskie, lasy i jeziora wraz z rzekami, a także morenowe wzniesienia z najwyższym – Górą Prusaka 250 m n.p.m.

    Turystyka w całości opiera się tutaj na kontakcie z naturą. Możemy wybrać na liczne rodzaje szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, wodnych, narciarskich, samochodowych i na ścieżki poznawczo-edukacyjne. Trzeba wspomnieć także o agroturystyce. W gospodarstwach czekają na nas m.in. konna przejażdżki i smakowanie regionalnej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.    

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola