Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Pociąg „Hańcza” zostaje

Data publikacji: 2014-12-09, Data modyfikacji: 2014-12-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Szanowni Państwo,       w nawiązaniu do mojej interwencji poselskiej znak: BPB/VII/IW/159.50/2014  z dnia 27 listopada 2014 roku w sprawie podjętej przez PKP TLK S. A. szkodliwej decyzji o zawieszeniu kursowania pociągu „Hańcza” na trasie Suwałki-Warszawa uprzejmie informuję, że z odpowiedzi, jakiej udzielił mi Minister Infrastruktury i Rozwoju w dniu 2 grudnia 2014 roku (pismo Podsekretarza Stanu Pana Zbigniewa Klepackiego znak: DTK-VI-0701-15-JW/14) wynika, iż pociąg „Hańcza” w relacji Suwałki-Warszawa jako jedyne na tej trasie połączenie uruchamiane na zamówienie ministra właściwego do spraw transportu i przez niego dofinansowywane ma zostać utrzymane. Obecnie to połączenie kolejowe funkcjonuje na trasie Suwałki-Małkinia, zaś między Małkinią a Warszawą prowadzona jest zastępcza komunikacja autobusowa. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zapewnia, że po zakończeniu robót związanych z modernizacją linii kolejowej na odcinku Białystok-Warszawa zostanie przywrócone kursowanie tego pociągu w bezpośredniej relacji z Suwałk do Warszawy.    Wszystko wskazuje na to, że zagrożenie w postaci likwidacji ostatniego i jedynego aktualnie połączenia kolejowego między Suwałkami a Warszawą zostało oddalone.           Z wyrazami szacunku       Jarosław Zieliński   Poseł Rzeczypospolitej Polskiej     Szanowni Państwo,         w nawiązaniu do mojej interwencji poselskiej znak: BPB/VII/IW/159.50/2014  z dnia 27 listopada 2014 roku w sprawie podjętej przez PKP TLK S. A. szkodliwej decyzji o zawieszeniu kursowania pociągu „Hańcza” na trasie Suwałki-Warszawa uprzejmie informuję, że z odpowiedzi, jakiej udzielił mi Minister Infrastruktury i Rozwoju w dniu 2 grudnia 2014 roku (pismo Podsekretarza Stanu Pana Zbigniewa Klepackiego znak: DTK-VI-0701-15-JW/14) wynika, iż pociąg „Hańcza” w relacji Suwałki-Warszawa jako jedyne na tej trasie połączenie uruchamiane na zamówienie ministra właściwego do spraw transportu i przez niego dofinansowywane ma zostać utrzymane. Obecnie to połączenie kolejowe funkcjonuje na trasie Suwałki-Małkinia, zaś między Małkinią a Warszawą prowadzona jest zastępcza komunikacja autobusowa. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zapewnia, że po zakończeniu robót związanych z modernizacją linii kolejowej na odcinku Białystok-Warszawa zostanie przywrócone kursowanie tego pociągu w bezpośredniej relacji z Suwałk do Warszawy.    Wszystko wskazuje na to, że zagrożenie w postaci likwidacji ostatniego i jedynego aktualnie połączenia kolejowego między Suwałkami a Warszawą zostało oddalone.           Z wyrazami szacunku       Jarosław Zieliński   Poseł Rzeczypospolitej Polskiej      

Pełna treść wiadomości na: 590@http://suwalki-info24.pl
suwalki-info24.pl, Źródło artykułu: suwalki-info24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    suwalski

    Powiat suwalski – siedziba, którą są Suwałki, nie należy do samego powiatu. Miasto to jest miastem na prawach powiatu. Sam powiat suwalski został utworzony w 1999 roku i należy do licznej grupy utworzonych po reformie administracyjnej, która miała miejsce właśnie w tym czasie. W skład powiatu znajdującego się w województwie podlaskim, wchodzi gmina Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka-Tartak, Suwałki, Szypliszki, Wiżajny. Urbanizacja jest tutaj na zerowym poziomie, co oznacza, że cały obszar powiatu, a jest to 1307 km², zajmują tereny wiejskie, lasy i jeziora wraz z rzekami, a także morenowe wzniesienia z najwyższym – Górą Prusaka 250 m n.p.m.

    Turystyka w całości opiera się tutaj na kontakcie z naturą. Możemy wybrać na liczne rodzaje szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, wodnych, narciarskich, samochodowych i na ścieżki poznawczo-edukacyjne. Trzeba wspomnieć także o agroturystyce. W gospodarstwach czekają na nas m.in. konna przejażdżki i smakowanie regionalnej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.    

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola