Belka
Sobota, 30 Listopada 2024   imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

XIII Kaziuk Suwalski

2012-04-05  
Źródło artykułu: http://www.um.suwalki.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Suwałki
 
XIII Kaziuk Suwalski

W niedzielę 4 marca 2012 r. na ulicy A. Patli w godz. 10.00 - 15.00 odbywał się ludowy Jarmark Kaziukowy. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu twórców ludowych z Suwalszczyzny i Litwy.

XIII Kaziuk Suwalski nie był wcale pechowy. Rozpoczął się mszą św. w kościele pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza w Suwałkach. Po mszy zebrani przeszli na ulicę Patli, gdzie uroczystego otwarcia jarmarku o godzinie 10:00 w asyście parlamentarzystów z Suwałk dokonał Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk.

Organizatorem „Kaziuków" jest Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach oraz ksiądz Lech Łuba, proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Kazimierza Królewicza.

Dziś trudno byłoby sobie wyobrazić nasze miasto bez tego jarmarku. Na stoiskach królowały pisanki prawie wyłącznie z Lipska, wielkanocne palmy. Ale i dla łasuchów nie brakowało kiełbas, wędlin i serów własnego wyrobu, a także ciast i obwarzanków. Nowością było stoisko z kuchnia tatarską.

Informację zamieszczono 5 kwietnia 2012 r.

 

Urząd Miasta Suwałki
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    suwalski

    Powiat suwalski – siedziba, którą są Suwałki, nie należy do samego powiatu. Miasto to jest miastem na prawach powiatu. Sam powiat suwalski został utworzony w 1999 roku i należy do licznej grupy utworzonych po reformie administracyjnej, która miała miejsce właśnie w tym czasie. W skład powiatu znajdującego się w województwie podlaskim, wchodzi gmina Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka-Tartak, Suwałki, Szypliszki, Wiżajny. Urbanizacja jest tutaj na zerowym poziomie, co oznacza, że cały obszar powiatu, a jest to 1307 km², zajmują tereny wiejskie, lasy i jeziora wraz z rzekami, a także morenowe wzniesienia z najwyższym – Górą Prusaka 250 m n.p.m.

    Turystyka w całości opiera się tutaj na kontakcie z naturą. Możemy wybrać na liczne rodzaje szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, wodnych, narciarskich, samochodowych i na ścieżki poznawczo-edukacyjne. Trzeba wspomnieć także o agroturystyce. W gospodarstwach czekają na nas m.in. konna przejażdżki i smakowanie regionalnej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.    

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola