ROKiS zaprasza na Suwalskie Prezentacje Artystyczne "Marzeńtańce", 21 marca 2012 r. Miejsce: aula Szkoły Podstawowej nr 10, ul. Antoniewicza 5. Początek o godz. 9.00.
Serdecznie zapraszamy na Suwalskie Prezentacje Artystyczne "Marzeńtańce", które Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach organizuje od ponad 20 lat z okazji pierwszego dnia wiosny. Celem spotkania jest świętowanie wiosny, popularyzacja zespołowych form tanecznych, kultywowanie tradycji regionu, wymiana pomysłów i doświadczeń poprzez bezpośredni kontakt z muzyką i tańcem. Uczestnikami imprezy są dzieci i młodzież skupiona w zespołach działających przy placówkach kultury i oświaty Suwałk oraz powiatów suwalskiego, augustowskiego i sejneńskiego. Oprócz wspaniałej widowiskowej zabawy świętującej nadejście wiosny proponujemy zawsze konkursy dla widzów i niespodzianki artystyczne.
W tegorocznych Prezentacjach weźmie udział 25 zespołów . Będą one reprezentowały różne kategorie taneczne: taniec współczesny, taniec ludowy, miniaturę taneczną, hip-hop, taniec dyskotekowy, taniec nowoczesny, cheerleaders i breake dance. Wśród występujących będą zarówno debiutanci, jak i wielokrotni bywalcy tej imprezy.
21 marca 2012 r. Miejsce: aula Szkoły Podstawowej nr 10, ul. Antoniewicza 5.
Początek o godz. 9.00
Źródło: ROKiS Suwałki
Informację zamieszczono 19 marca 2012 r.
Powiat suwalski – siedziba, którą są Suwałki, nie należy do samego powiatu. Miasto to jest miastem na prawach powiatu. Sam powiat suwalski został utworzony w 1999 roku i należy do licznej grupy utworzonych po reformie administracyjnej, która miała miejsce właśnie w tym czasie. W skład powiatu znajdującego się w województwie podlaskim, wchodzi gmina Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka-Tartak, Suwałki, Szypliszki, Wiżajny. Urbanizacja jest tutaj na zerowym poziomie, co oznacza, że cały obszar powiatu, a jest to 1307 km², zajmują tereny wiejskie, lasy i jeziora wraz z rzekami, a także morenowe wzniesienia z najwyższym – Górą Prusaka 250 m n.p.m. Turystyka w całości opiera się tutaj na kontakcie z naturą. Możemy wybrać na liczne rodzaje szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, wodnych, narciarskich, samochodowych i na ścieżki poznawczo-edukacyjne. Trzeba wspomnieć także o agroturystyce. W gospodarstwach czekają na nas m.in. konna przejażdżki i smakowanie regionalnej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola