Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Suwałki - Augustów - Białystok. 27.05.2018

 
I jest, trasa którą obiecałem w styczniu. Osobiście, też nie żałuję tej trasy, jest malownicza. Szkoda tylko że film nagrał się z falowaniem obrazu, to efekt niestabilnych ostatnich drzwi. Trasa Suwałki - Augustów - Sokółka przebiega wzdłuż jednotorowej niezelektryfikowanej linii kolejowej nr.40. Pierwotnie linia biegła do Grodna, ale po tym jak ruskie dokonali zmian w granicach w 1945 roku zmieniono przebieg i od Dąbrowy Białostockiej trasa biegnie do Sokółki nowym śladem. Od Sokółki do Białegostoku pociąg jedzie wzdłuż linii kolejowej numer 6, która jest jednotorowa (do 1945 dwutorowa, rusek ukradł) i zelektryfikowana aż do Grodna. Pociąg 13106 TLK Hańcza prowadziła lokomotywa spalinowa SM42-193 i na tym odcinku obsłużył następujące stacje: 0:00:00 - Suwałki 0:26:50 - Augustów 0:55:04 - Dąbrowa Białostocka 1:24:55 - Sokółka 2:02:51 - Białystok

 


JuMi74
 
Data pliku video: 2018-05-30, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  suwalski

  Powiat suwalski – siedziba, którą są Suwałki, nie należy do samego powiatu. Miasto to jest miastem na prawach powiatu. Sam powiat suwalski został utworzony w 1999 roku i należy do licznej grupy utworzonych po reformie administracyjnej, która miała miejsce właśnie w tym czasie. W skład powiatu znajdującego się w województwie podlaskim, wchodzi gmina Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka-Tartak, Suwałki, Szypliszki, Wiżajny. Urbanizacja jest tutaj na zerowym poziomie, co oznacza, że cały obszar powiatu, a jest to 1307 km², zajmują tereny wiejskie, lasy i jeziora wraz z rzekami, a także morenowe wzniesienia z najwyższym – Górą Prusaka 250 m n.p.m.

  Turystyka w całości opiera się tutaj na kontakcie z naturą. Możemy wybrać na liczne rodzaje szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, wodnych, narciarskich, samochodowych i na ścieżki poznawczo-edukacyjne. Trzeba wspomnieć także o agroturystyce. W gospodarstwach czekają na nas m.in. konna przejażdżki i smakowanie regionalnej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.    

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola