Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Suwałki 0,5 mld zł - budżet na 2019 rok

 
Suwałki, 23 listopada 2018 Projekt Budżetu Miasta na 2019 rok Trudny ale skutkujący skokiem cywilizacyjnym dla Suwałk – tak można określić projekt Budżetu Miasta Suwałki na 2019 rok. Budżet przekraczający 0,5 mld zł, podwyżki wynagrodzeń, a także rekordowe nakłady na inwestycje sięgające ponad 140 mln zł. To tylko kilka z propozycji przyszłorocznego budżetu Miasta Suwałki, który zostanie przedłoży radnym Rady Miejskiej. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wspólnie ze Skarbnikiem Miasta Wiesławem Stelmachem i Moniką Podziewską Naczelnik Wydziału Budżetu i Finansów zaprezentowali propozycję budżetu dziennikarzom na konferencji prasowej w ratuszu. - Bez wątpienia będzie to jeden z trudniejszych do wykonania budżetów w historii Suwałk. Dlatego, że ten projekt jest konsekwencją roku bieżącego ze względu na złożony i olbrzymi proces inwestycyjny dziejący się w naszym mieście – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Jednak po jego zrealizowaniu Suwałki dokonają skoku cywilizacyjnego. Będziemy mieli halę sportową jedyną o takich parametrach w tej części kraju oraz pas startowy – dodał Prezydent Suwałk. Dochody to 474 364 308 zł - bieżące – 408 500 034 zł, a majątkowe – 65 864 274 zł, min.: środki z Unii Europejskiej – 27 919 480 zł. Wydatki to 520 643 181 zł, bieżące – 379 151 990 zł, a majątkowe – 141 491 191 zł. Deficyt czyli różnica pomiędzy dochodami a wydatkami to 46 278 873 zł. Pokryty on zostanie z następujących środków: · kredytem – 45 178 873 zł · wolnymi środkami – 1 100 000 zł – To drugi rok z rzędu, kiedy można powiedzieć, że jest to budżet rekordowy w historii Suwałk – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk w trakcie konferencji.

 


Bogdan Pieklik
 
Data pliku video: 2018-11-23, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  suwalski

  Powiat suwalski – siedziba, którą są Suwałki, nie należy do samego powiatu. Miasto to jest miastem na prawach powiatu. Sam powiat suwalski został utworzony w 1999 roku i należy do licznej grupy utworzonych po reformie administracyjnej, która miała miejsce właśnie w tym czasie. W skład powiatu znajdującego się w województwie podlaskim, wchodzi gmina Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka-Tartak, Suwałki, Szypliszki, Wiżajny. Urbanizacja jest tutaj na zerowym poziomie, co oznacza, że cały obszar powiatu, a jest to 1307 km², zajmują tereny wiejskie, lasy i jeziora wraz z rzekami, a także morenowe wzniesienia z najwyższym – Górą Prusaka 250 m n.p.m.

  Turystyka w całości opiera się tutaj na kontakcie z naturą. Możemy wybrać na liczne rodzaje szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, wodnych, narciarskich, samochodowych i na ścieżki poznawczo-edukacyjne. Trzeba wspomnieć także o agroturystyce. W gospodarstwach czekają na nas m.in. konna przejażdżki i smakowanie regionalnej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.    

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola