Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Jak się ubrać na Wigilię? Kilka zasad i inspiracji

Data publikacji: 2018-12-14, Data modyfikacji: 2018-12-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak się ubrać na Wigilię? Kilka zasad i inspiracji

Wiele z nas ma przed świętami Bożego Narodzenia pełne ręce roboty. Przygotowania do nich to nie bułka z masłem – zakupy, potrawy, prezenty, dekorowanie mieszkania… kto ma jeszcze wtedy głowę do myślenia o kreacji na wigilijną wieczerzę? A jednak to równie istotny element celebracji tego radosnego, a zarazem uroczystego wydarzenia. Jeśli nie wiesz, co na siebie włożyć w tym roku, krótki poradnik i kilka propozycji na pewno ułatwi ci ten wybór.

– Teoretycznie sprawa jest prosta – święta zazwyczaj spędzamy w domu (własnym lub któregoś z członków rodziny), więc sztywna etykieta nie obowiązuje. Mimo to warto trzymać się pewnych zasad dotyczących ubioru, by nie tylko świetnie wyglądać, ale i tak się czuć – mówi stylistka KiK.

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które są raczej inspiracjami – to od ciebie zależy, czy chcesz postawić na najmodniejszy trend, czy też klasyczną elegancję albo wystrzałową kreację. – Ważne, by wybrać coś niekrępującego ruchów i po prostu wygodnego. Wielkie spódnice ze sztywnej tafty czy przeguby ozdobione ciężkimi bransoletami nieszczególnie sprawdzą się w trakcie wigilijnej kolacji, którą polega głównie na spędzaniu czasu przy stole – zaznacza ekspertka.

Głębokie dekolty i długość mini, na pewno zrobią wrażenie podczas sylwestrowej zabawy, ale na rodzinną kolację może warto sięgnąć po bardziej klasyczne i stonowane fasony.

Dopasowana sukienka

– Nie oznacza to jednak, że dopasowana sukienka podkreślająca figurę jest „zakazana” na Wigilię. Taka z długimi rękawami, kończąca się przed kolanem, na przykład w kolorze klasycznej czerni, będzie idealna – radzi stylistka KiK. Chcąc zrobić wrażenie na gościach, postawmy na wyróżniające się detale – na przykład szyfonowe rękawy i welurowy materiał, który wizualnie złagodzi zarys sylwetki.

Błyszczący top

A może chcemy w tym roku bezpieczną klasykę zastąpić czymś na topie? – Ubrania w srebrnym lub złotym kolorze są teraz bardzo modne, ale też wymagające. Błysk przyciąga uwagę – niestety również do niedoskonałości, które być może chciałybyśmy ukryć. Dlatego decydując się na połyskliwy odcień, warto wybrać nieco luźniejszy fason. Bluzka z rękawem trzy czwarte i drapowanym dekoltem w łódkę zestawiona ze spodniami z wysokim stanem (tu warto postawić na stonowany kolor – czerń, grafit, granat, który fantastycznie załamuje światło niczym najpiękniejsza biżuteria) to nieskomplikowany, ale bardzo efektowny zestaw. Taki, który subtelnie podkreśli figurę, będzie przy tym wygodny i nie wymaga w zasadzie dodatkowej oprawy – dodaje stylistka KiK.

Stonowana elegancja w stylu brytyjskiej księżnej

Mimo że modne, srebro czy złoto nie każdej z nas musi przypaść do gustu. Zwłaszcza, kiedy najbardziej cenimy sobie stonowaną elegancję. W tym przypadku warto postawić na ciemne, głębokie barwy – granat, zieleń czy bordo. – Ten ostatni doskonale podkreśli urodę szatynek i brunetek, natomiast blondynki mogą się czuć lepiej w odcieniu nocnego, zimowego nieba. Wszystkie te kolory, jak również uniwersalna czerń, doskonale prezentują się w towarzystwie złotych świątecznych ozdób, blasku świec i choinkowych lampek – wyjaśnia stylistka KiK.

Co z butami?

Ani słowa o butach to nie przypadek. Z racji tego, że wigilijna kolacja niemal zawsze odbywa się w domu, zdania na temat tego, czy w takiej sytuacji należy postawić na wizytowe obuwie czy też nie, są podzielone.

Nie każda z nas ma ochotę wkładać na tę okazję szpilki czy czółenka na słupku, choć oczywiście nie ma w tym nic złego i będą wspaniale uzupełniać każdy elegancki outfit (to również szansa dla tych „bajecznych szpilek”, które okazały się zbyt niestabilne na nierówne polskie chodniki – „po domu” mogą okazać się o wiele wygodniejsze). – Jeśli jednak liczy się dla nas przede wszystkim wygoda (albo nasz świeżo odnowiony parkiet, który mógłby ciężko znieść dreptanie po nim w obcasach), dobrym i komfortowym wyborem są baletki lub loafersy – skórzane lub zamszowe, na pewno nie ujmą nic z klasy naszemu strojowi – podsumowuje stylistka KiK.

KiK Textil
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    suwalski

    Powiat suwalski – siedziba, którą są Suwałki, nie należy do samego powiatu. Miasto to jest miastem na prawach powiatu. Sam powiat suwalski został utworzony w 1999 roku i należy do licznej grupy utworzonych po reformie administracyjnej, która miała miejsce właśnie w tym czasie. W skład powiatu znajdującego się w województwie podlaskim, wchodzi gmina Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka-Tartak, Suwałki, Szypliszki, Wiżajny. Urbanizacja jest tutaj na zerowym poziomie, co oznacza, że cały obszar powiatu, a jest to 1307 km², zajmują tereny wiejskie, lasy i jeziora wraz z rzekami, a także morenowe wzniesienia z najwyższym – Górą Prusaka 250 m n.p.m.

    Turystyka w całości opiera się tutaj na kontakcie z naturą. Możemy wybrać na liczne rodzaje szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, wodnych, narciarskich, samochodowych i na ścieżki poznawczo-edukacyjne. Trzeba wspomnieć także o agroturystyce. W gospodarstwach czekają na nas m.in. konna przejażdżki i smakowanie regionalnej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.    

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola