Belka
Niedziela, 28 Czerwca 2026   imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Bezpiecznie w Suwałkach

Data publikacji: 2013-04-10, Data modyfikacji: 2013-04-12
A A AWydrukDrukuj  
 

    Zgodnie z porozumieniem zawartym pod koniec ubiegłego roku pomiędzy Czesławem Renkiewiczem, Prezydentem Suwałk a Andrzejem Bałazym, Komendantem Miejskim Policji do 2018 roku mieszkańcy Suwałk mogą czuć się bezpiecznie za sprawą monitoringu miejskiego. Nad pracą 22 kamer czuwają przez całą dobę, 7 dni w tygodniu pracownicy Straży Miejskiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Planowana jest rozbudowa systemu monitoringu.

    - Porozumienie podpisaliśmy 24 grudnia ubiegłego roku. Umowa ma trwać 5 lat. Dzięki niej mieszkańcy Suwałk mogą czuć się codziennie i przez całą dobę bezpiecznie. Nie ma mowy o żadnych lukach w obserwacji monitoringu. Porozumienie jest tak sformułowane, że stanowisko obserwacji jest obsługiwane bez żadnych przerw - zapewnia Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

    Zgodnie z podpisanym porozumieniem Urząd Miejski w Suwałkach obsługuje stanowisko obserwacji przez 1/3 doby - czyli 8 godzin. Pozostały czas zagospodarowuje Komenda Miejska Policji w Suwałkach. Ponadto miasto musi zadbać między innymi o konserwację i modernizację urządzeń tak by wszystkie elementy funkcjonowały prawidłowo. Komenda Miejska Policji ma z kolei obowiązek archiwizować nagrane materiały.

    - Współpraca układa się wzorowo i ani jedna ani druga strona nie ma powodów do narzekań. Ze swojej strony codziennie do pracy nad monitoringiem oddelegowujemy dwóch strażników miejskich, którzy obserwują zdarzenia przez 8 godzin każdego dnia - informuje Jolanta Strękowska, zastępczyni Komendanta Straży Miejskiej w Suwałkach.

    Miasto Suwałki planuje rozbudowę miejskiego monitoringu. Nowe kamery zostaną zainstalowane przy zmodernizowanym Placu Marii Konopnickiej. Do systemu monitoringu miejskiego podłączone są również kamery przy przebudowanym stadionie miejskim przy ulicy Zarzecze.

    Stanowisko monitoringu miejskiego znajduje się bezpośrednio obok stanowiska kierowania dyżurnego komendy policji w Suwałkach. Dzięki takiej lokalizacji możliwa jest bezpośrednia i bardzo szybka reakcja policji.

    - Najczęściej zgłaszane przestępstwa i wykroczenia, po obserwacji w monitoringu, to kradzieże, uszkodzenia mienia, rozboje, pobicia -wylicza Strękowska.

    W ubiegłym roku odnotowano ponad 1100 zdarzeń. W ponad ¼ z nich skutecznie interweniowała policja.

 

UM Suwałki, Źródło artykułu: www.um.suwalki.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    suwalski

    Powiat suwalski – siedziba, którą są Suwałki, nie należy do samego powiatu. Miasto to jest miastem na prawach powiatu. Sam powiat suwalski został utworzony w 1999 roku i należy do licznej grupy utworzonych po reformie administracyjnej, która miała miejsce właśnie w tym czasie. W skład powiatu znajdującego się w województwie podlaskim, wchodzi gmina Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka-Tartak, Suwałki, Szypliszki, Wiżajny. Urbanizacja jest tutaj na zerowym poziomie, co oznacza, że cały obszar powiatu, a jest to 1307 km², zajmują tereny wiejskie, lasy i jeziora wraz z rzekami, a także morenowe wzniesienia z najwyższym – Górą Prusaka 250 m n.p.m.

    Turystyka w całości opiera się tutaj na kontakcie z naturą. Możemy wybrać na liczne rodzaje szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, wodnych, narciarskich, samochodowych i na ścieżki poznawczo-edukacyjne. Trzeba wspomnieć także o agroturystyce. W gospodarstwach czekają na nas m.in. konna przejażdżki i smakowanie regionalnej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.    

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola