Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Włócznie Jaćwingów wręczone

Data publikacji: 2018-08-12, Data modyfikacji: 2018-08-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Włócznie Jaćwingów wręczone  (relacja filmowa wkrótce na www.tvs24.pl)   Uroczyste wręczenie Włóczni Jaćwingów – dorocznych Nagród Prezydenta Suwałk odbyło się w piątek (10 sierpnia) w Suwalskim Ośrodku Kultury. PrestiĹźowe wyróĹźnienia trafiły do siedmiu osób, firm i instytucji szczególnie zasłuĹźonych dla Suwałk w minionym roku. – Po raz kolejny spotykamy się aby wyróĹźnić osoby, które w szczególny sposób zasłuĹźyły się dla miasta w minionym roku czy to w dziedzinie gospodarczej, społecznej czy kulturalnej – mówił podczas gali wręczenia nagród Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. –Kandydatów do nagrody zgłaszają sami mieszkańcy, a ostatecznego wyboru, przy mojej akceptacji, dokonuje kapituła złoĹźonaz laureatów ubiegłorocznej Nagrody – dodał.  PoniĹźej lista nominowanych osób i instytucji, które w tym roku otrzymały Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Suwałk: Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za dynamiczną działalność gospodarczą, za oryginalne i wysokiej jakości produkty cenione przez konsumentów w całym kraju i takĹźe za wsparcie działań sportowych otrzymała Spółka Recman. Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za upowszechnianie wielokulturowych tradycji tanecznych Suwalszczyzny, pielęgnowanie tradycji ludowej oraz niepowtarzalny repertuar otrzymał Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”. Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za zaangaĹźowanie na rzecz organizacji pozarządowych oraz za wkład do rozwoju kultury, edukacji i turystyki w regionie otrzymał Karol Świerzbin. Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za wsparcie, zindywidualizowane podejście i specjalistyczną pomoc osobom nietrzeĹşwym, uzaleĹźnionym, i bezdomnym w Suwałkach oraz za prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych otrzymała Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa”. Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za działania na rzecz młodzieĹźy, przedsiębiorczości lokalnej i rozwoju ochrony zdrowia otrzymał Andrzej Lewkowicz. Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za popularyzację działalności suwalskich seniorów w regionie i kraju, zdobywanie i upowszechnianie wiedzy o potrzebach i prawach osób starszych otrzymała Jolanta Maria Lauryn. Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta za prężny i innowacyjny rozwój firmy, wspieranie inicjatyw sportowych, zaangaĹźowanie w działania charytatywne otrzymała Firma DREWLUX. Uroczystość wręczenia nagród uświetnił koncert KASI MOŚ z zespołem. Pochodząca ze Śląska wokalistka to finalistka muzycznego show „Must be the music – tylko muzyka”. W ubiegłym roku reprezentowała Polskę w 62. konkursie Piosenki Eurowizji. Artystka ma na koncie współpracę takimi artystami, jak Kelly Osbourne, Mya, Carmen Electra, Eva Longoria, czy bliska suwalczanom Orkiestra AUKSO.

Pełna treść wiadomości na: 789@suwalki-info24.pl
suwalki-info24.pl, Źródło artykułu: suwalki-info24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  suwalski

  Powiat suwalski – siedziba, którą są Suwałki, nie należy do samego powiatu. Miasto to jest miastem na prawach powiatu. Sam powiat suwalski został utworzony w 1999 roku i należy do licznej grupy utworzonych po reformie administracyjnej, która miała miejsce właśnie w tym czasie. W skład powiatu znajdującego się w województwie podlaskim, wchodzi gmina Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka-Tartak, Suwałki, Szypliszki, Wiżajny. Urbanizacja jest tutaj na zerowym poziomie, co oznacza, że cały obszar powiatu, a jest to 1307 km², zajmują tereny wiejskie, lasy i jeziora wraz z rzekami, a także morenowe wzniesienia z najwyższym – Górą Prusaka 250 m n.p.m.

  Turystyka w całości opiera się tutaj na kontakcie z naturą. Możemy wybrać na liczne rodzaje szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, wodnych, narciarskich, samochodowych i na ścieżki poznawczo-edukacyjne. Trzeba wspomnieć także o agroturystyce. W gospodarstwach czekają na nas m.in. konna przejażdżki i smakowanie regionalnej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.    

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola