Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ŚWIĄTECZNIE ROZŚWIETLONE SUWAŁKI

 
Suwałki, 6 grudnia 2018 r. Suwałki w świątecznej szacie W czwartek (06 grudnia), w mikołajki, Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wraz ze Zdzisławem Przełomcem, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Suwałkach włączyli oświetlenie na miejskiej choince na placu Marii Konopnickiej. Świąteczne dekoracje zdobią również miejskie ulice. Mikołajkowe wydarzenie na placu Marii Konopnickiej zgromadziło kilkuset suwalczan. Było wspólne kolędowanie i słodkie prezenty dla najmłodszych. I to nie koniec grudniowych atrakcji w Suwałkach. Przed nami Jarmark Świąteczny. To idealne miejsce dla tych, którzy szukają wyjątkowego upominku – świątecznych podarunków i tradycyjnych bożonarodzeniowych specjałów. Fani unikalnych dzieł lokalnych rękodzielników będą mogli zakupić niepowtarzalne ozdoby i dekoracje świąteczne, a miłośnicy regionalnych przysmaków – świeże i smaczne wyroby na świąteczny stół. W ostatnią przedświąteczną niedzielę, 16 grudnia od godz. 13:00 zapraszamy na Wigilię Miejską. Przełamiemy się opłatkiem, złożymy ciepłe życzenia, skosztujemy świątecznych potraw. W świątecznym repertuarze wystąpią suwalskie Beciaki, Studio Piosenki Świetlik i Suwałki Gospel Choir, a także Studio Tańca Radość. Najmłodszych ucieszy spotkanie ze Świętym Mikołajem, wizyta w stajence z żywymi zwierzętami i ciekawe konkursy z nagrodami. Dzień przed Wigilią Miejską, w sobotę, 15 grudnia, zapraszamy na koncert zespołu Zmiana Wachty, a w piątek, 14 grudnia do Galerii Patio Suwalskiego Ośrodka Kultury na przepyszne warsztaty zdobienia pierników. Piątek, 14.12.2018 r., godz. 16:00-18.00 warsztaty zdobienia pierników w Patio SOK Sobota, 15.12.2018 r., godz. 16:00 koncert zespołu Ocean Życia konkursy z nagrodami koncert Chóru Seniora CANTO zimowa zumba koncert zespołu Zmiana Wachty pokaz fireshow świąteczne miasteczko handlowe (czynne w godz. 10:00-19:00) WIGILIA MIEJSKA Niedziela, 16.12.2018 r., od godz. 13:10 Świąteczny Taniec Mikołajów w wykonaniu Studia Tańca Radość życzenia świąteczne Prezydenta Miasta Suwałk i Przewodniczącego Rady Miejskiej Miasta Suwałk wspólny opłatek poczęstunek wigilijny spotkanie ze Świętym Mikołajem, konkursy z nagrodami, żywa stajenka kolędowanie z zespołami Beciaki, Studio Piosenki Świetlik i Suwałki Gospel Choir świąteczne miasteczko handlowe (czynne w godz. 10:00-19:00)

 


Bogdan Pieklik
 
Data pliku video: 2018-12-07, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  suwalski

  Powiat suwalski – siedziba, którą są Suwałki, nie należy do samego powiatu. Miasto to jest miastem na prawach powiatu. Sam powiat suwalski został utworzony w 1999 roku i należy do licznej grupy utworzonych po reformie administracyjnej, która miała miejsce właśnie w tym czasie. W skład powiatu znajdującego się w województwie podlaskim, wchodzi gmina Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka-Tartak, Suwałki, Szypliszki, Wiżajny. Urbanizacja jest tutaj na zerowym poziomie, co oznacza, że cały obszar powiatu, a jest to 1307 km², zajmują tereny wiejskie, lasy i jeziora wraz z rzekami, a także morenowe wzniesienia z najwyższym – Górą Prusaka 250 m n.p.m.

  Turystyka w całości opiera się tutaj na kontakcie z naturą. Możemy wybrać na liczne rodzaje szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, wodnych, narciarskich, samochodowych i na ścieżki poznawczo-edukacyjne. Trzeba wspomnieć także o agroturystyce. W gospodarstwach czekają na nas m.in. konna przejażdżki i smakowanie regionalnej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.    

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola