Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Suwałki - Juwenalia 2018

 
Suwalscy studenci przejęli w piątek 1 czerwca br. rządzenie miastem Suwałki, a to za sprawą Juwenaliów - Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej . Organizatorzy (PWSZ) zabezpieczyli dla suwalczan ucztę muzyczną na wysokim poziome, przed przybyłymi do parki wystąpili min.: DENSI, AFTER PARTY, JAMAL oraz C-BOOL, były także konkursy, pokazy taneczne i stoiska gastronomiczne. NOROWY PATRONAT - PREZYDENT MIASTA SUWAŁK PARTNER - URZĄD MARSZAŁKOWSKI W BIAŁYMSTOKU SPONSORZY GŁÓWNI: RESO EUROPA SERVICE, FORTE, ŚLEPSK SPONSORZY: PEC, ROZMARINO, SABO STOBUD, AQUAEL, SALAG, KRUSZBET, AGRO DORADZTWO ROBERT SZCZĘSNY, CYMES, PWIK, PGO, PKO BANK POLSKI, SOBOLA BIEL, PIKO, B-COMPLEX PATRONI MEDIALNI: TVP 3 Białystok, TVS Suwalszczyzna, Radio 5, Radio Bialystok, radio5.com.pl, suwalki24, suwalki.info, niebywalesuwalki.pl, kuriersuwalski,pl, Dwutygodnik Suwalski, Nowiny Suwalskie.

 


Bogdan Pieklik
 
Data pliku video: 2018-06-02, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  suwalski

  Powiat suwalski – siedziba, którą są Suwałki, nie należy do samego powiatu. Miasto to jest miastem na prawach powiatu. Sam powiat suwalski został utworzony w 1999 roku i należy do licznej grupy utworzonych po reformie administracyjnej, która miała miejsce właśnie w tym czasie. W skład powiatu znajdującego się w województwie podlaskim, wchodzi gmina Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka-Tartak, Suwałki, Szypliszki, Wiżajny. Urbanizacja jest tutaj na zerowym poziomie, co oznacza, że cały obszar powiatu, a jest to 1307 km², zajmują tereny wiejskie, lasy i jeziora wraz z rzekami, a także morenowe wzniesienia z najwyższym – Górą Prusaka 250 m n.p.m.

  Turystyka w całości opiera się tutaj na kontakcie z naturą. Możemy wybrać na liczne rodzaje szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, wodnych, narciarskich, samochodowych i na ścieżki poznawczo-edukacyjne. Trzeba wspomnieć także o agroturystyce. W gospodarstwach czekają na nas m.in. konna przejażdżki i smakowanie regionalnej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.    

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola