Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Poznaj Dzieje Gminy Suwałki | Radio 5

 
O początkach Gminy Suwałki, procesie tworzenia się wsi i ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem zapisali się w dziejach historii regionu będzie można przeczytać w książce o Dziejach Gminy Suwałki. W środę (28.11.18) w pokamedulskim klasztorze w Wigrach odbyła się oficjalna prezentacja dzieła. Publikacja powstała we współpracy z litewskim miastem Mariampol w ramach unijnego projektu "Zapomniana przeszłość - ścieżkami kultury i tradycji pogranicza litewsko-polskiego". Wydana została w dwóch językach: polskim i litewskim. Materiały do książki pochodzą z archiwów państwowych Polski, Litwy i Białorusi, z archiwów parafialnych, ale również od samych mieszkańców okolicznych wsi. -Chcieliśmy w jednym dokumencie pokazać historię naszej gminy, znajdujące się w niej miejscowości i proces ich powstawania - powiedział Zbigniew Mackiewicz, wójt Gminy Suwałki.

 


Radio 5
 
Data pliku video: 2018-11-28, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  suwalski

  Powiat suwalski – siedziba, którą są Suwałki, nie należy do samego powiatu. Miasto to jest miastem na prawach powiatu. Sam powiat suwalski został utworzony w 1999 roku i należy do licznej grupy utworzonych po reformie administracyjnej, która miała miejsce właśnie w tym czasie. W skład powiatu znajdującego się w województwie podlaskim, wchodzi gmina Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka-Tartak, Suwałki, Szypliszki, Wiżajny. Urbanizacja jest tutaj na zerowym poziomie, co oznacza, że cały obszar powiatu, a jest to 1307 km², zajmują tereny wiejskie, lasy i jeziora wraz z rzekami, a także morenowe wzniesienia z najwyższym – Górą Prusaka 250 m n.p.m.

  Turystyka w całości opiera się tutaj na kontakcie z naturą. Możemy wybrać na liczne rodzaje szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, wodnych, narciarskich, samochodowych i na ścieżki poznawczo-edukacyjne. Trzeba wspomnieć także o agroturystyce. W gospodarstwach czekają na nas m.in. konna przejażdżki i smakowanie regionalnej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.    

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola