Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Odór jak z szamba, śnięte ryby w Czarnej Hańczy.

Data publikacji: 2018-07-31, Data modyfikacji: 2018-08-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Odór jak z szamba, śnięte ryby w Czarnej Hańczy. W piątek (27 lipca) na terenie oczyszczalni ścieków w Suwałkach doszło do awarii technologicznej. Wstępne analizy wskazują, Ĺźe trwała ona ok. 6 godzin, a w jej wyniku do rzeki Czarna Hańcza mogło trafić ok. 2 tys. m3 nieoczyszczonej wody. W chwili obecnej wszystkie procesy technologiczne w oczyszczalni są prawidłowe, a odprowadzana woda jest czysta. Wstępne analizy wskazują teĹź, Ĺźe nie doszło do katastrofy ekologicznej. To pierwsza tego typu awaria w całej historii suwalskiej oczyszczalni ścieków. W związku z tym wydarzeniem Czesław Renkiewicz Prezydent Suwałk zwołał w sobotę (28 lipca) z samego rana na terenie oczyszczalni ścieków specjalne spotkanie, w którym udział wzięli m.in. przedstawiciele Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach, StraĹźy PoĹźarnej, Policji oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Pracownicy PWIK zapewnili, Ĺźe na chwilę obecną awaria jest usunięta, a wszystkie procesy są prowadzone prawidłowo co zostało potwierdzone wykonaną na miejscu wizją lokalną. PWIK, jako odpowiedzialne za awarie, jeszcze dziś przystąpi do prac mających na celu dokładne zbadanie jaki wpływ na środowisko Czarnej Hańczy miało to wydarzenie. Jednak juĹź teraz moĹźna zapewnić, Ĺźe w jego wyniku nie doszło do katastrofy ekologicznej oraz nie ma Ĺźadnego zagroĹźenia dla Ĺźycia ludzi. [ więcej ]

Pełna treść wiadomości na: 781@suwalki-info24.pl
suwalki-info24.pl, Źródło artykułu: suwalki-info24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  suwalski

  Powiat suwalski – siedziba, którą są Suwałki, nie należy do samego powiatu. Miasto to jest miastem na prawach powiatu. Sam powiat suwalski został utworzony w 1999 roku i należy do licznej grupy utworzonych po reformie administracyjnej, która miała miejsce właśnie w tym czasie. W skład powiatu znajdującego się w województwie podlaskim, wchodzi gmina Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka-Tartak, Suwałki, Szypliszki, Wiżajny. Urbanizacja jest tutaj na zerowym poziomie, co oznacza, że cały obszar powiatu, a jest to 1307 km², zajmują tereny wiejskie, lasy i jeziora wraz z rzekami, a także morenowe wzniesienia z najwyższym – Górą Prusaka 250 m n.p.m.

  Turystyka w całości opiera się tutaj na kontakcie z naturą. Możemy wybrać na liczne rodzaje szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, wodnych, narciarskich, samochodowych i na ścieżki poznawczo-edukacyjne. Trzeba wspomnieć także o agroturystyce. W gospodarstwach czekają na nas m.in. konna przejażdżki i smakowanie regionalnej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.    

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola