Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

LIST OTWARTY do MEN, Wojewody Podlaskiego i Podlaskiego Kuratora Oświaty

Data publikacji: 2018-09-13, Data modyfikacji: 2018-09-16
A A AWydrukDrukuj  
 
W związku z decyzją rodziców uczniów szkoły w Monkiniach dot. umieszczenia dzieci w innej szkole (uzasadniają to troską o dobro dzieci, brakiem wsparcia wojewody oraz bezradnością Podlaskiego Kuratorium Oświaty), uprzejmie proszę o następujące informacje: 1. Czy w opinii Podlaskiego Kuratora Oświaty, MEN oraz Wojewody Podlaskiego istnieje potrzeba wprowadzenia zmian w prawie oświatowym zmierzających do FAKTYCZNEJ ochrony małych, wiejskich szkół przed likwidacją? 2. Jakimi narzędziami do rozwiązania problemu szkoły w Monkiniach na tym etapie dysponuje Wojewoda oraz Podlaski Kurator Oświaty ? 3. Jakie kolejne kroki kroki podejmą wszystkie 3 organy w celu rozwiązania problemu szkoły w Monkiniach i zapobieżenia praktyce zamykania szkół bez pozytywnej opinii kuratora w sprawie likwidacji placówek? Uprzejmie proszę o pisemne odpowiedzi na w.w. pytania i przesłanie ich na adres zwrotny niniejszej korespondencji. W załączeniu – dla przypomnienia przesyłam ostatnią informację otrzymaną z Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Jednocześnie informuję, ze treść powyższego zapytania zostanie opublikowana w postaci listu otwartego na portalu informacyjnym naszej telewizji oraz na naszym profilu w jednym z portali społecznościowych. Z poważaniem Bogda Orzechowska redaktor naczelny TV Suwałki Treść w.w. załącznika została omówiona przez nas w jednej z wcześniejszych publikacji.

Pełna treść wiadomości na: tvsuwalki.pl/?p=5489
tvsuwalki.pl, Źródło artykułu: tvsuwalki.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  suwalski

  Powiat suwalski – siedziba, którą są Suwałki, nie należy do samego powiatu. Miasto to jest miastem na prawach powiatu. Sam powiat suwalski został utworzony w 1999 roku i należy do licznej grupy utworzonych po reformie administracyjnej, która miała miejsce właśnie w tym czasie. W skład powiatu znajdującego się w województwie podlaskim, wchodzi gmina Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka-Tartak, Suwałki, Szypliszki, Wiżajny. Urbanizacja jest tutaj na zerowym poziomie, co oznacza, że cały obszar powiatu, a jest to 1307 km², zajmują tereny wiejskie, lasy i jeziora wraz z rzekami, a także morenowe wzniesienia z najwyższym – Górą Prusaka 250 m n.p.m.

  Turystyka w całości opiera się tutaj na kontakcie z naturą. Możemy wybrać na liczne rodzaje szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, wodnych, narciarskich, samochodowych i na ścieżki poznawczo-edukacyjne. Trzeba wspomnieć także o agroturystyce. W gospodarstwach czekają na nas m.in. konna przejażdżki i smakowanie regionalnej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.    

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola