Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Konkurs Barwy wolontariatu

Data publikacji: 2016-11-22, Data modyfikacji: 2016-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Konkurs Barwy wolontariatu

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT zaprasza do udziału w Konkursie Barwy Wolontariatu, Suwałki 2016 w dwóch kategoriach „Uczniowie” i „60+”.

Do 21 listopada 2016 roku można zgłaszać kandydatów do konkursu, w którym wyróżnia się osoby zaangażowane w różne formy działalności woluntarystycznej. Decyduje data wpłynięcia zgłoszenia do Organizatora konkursu.

Konkurs jest okazją aby pokazać różnorodność działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy obecni są niemalże we wszystkich sferach życia społecznego oraz w sposób szczególny podziękować wolontariuszom, na co dzień współpracującym z organizacjami pozarządowymi, placówkami publicznymi i osobami prywatnymi.

Konkurs skierowany jest do wolontariuszy – uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z obszaru miasta Suwałki, wolontariuszy – seniorów powyżej 60 roku życia zamieszkujących obszar województwa podlaskiego, osób korzystających z ich pomocy, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch woluntarystyczny na obszarze Suwałk lub do osób działających na rzecz mieszkańców Suwałk i obszarze województwa podlaskiego. Nominowani do konkursu kandydaci mogą być aktywni w dowolnym obszarze życia społecznego.

W ramach konkursu w każdej kategorii zostanie wybranych po 10 laureatów, którym zostanie wręczonych łącznie 20 statuetek.

Kandydatów do konkursu należy zgłaszać listownie, osobiście lub pocztą elektroniczną na adres:

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT
16-400 Suwałki, ul. Noniewicza 91
Tel./fax. 87 565 02 58, e-mail

Zgłoszeń do konkursu należy dokonywać za pomocą formularza dostępnego poniżej. Dla każdego kandydata należy wypełnić jeden formularz. Do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć opis działalności nominowanej osoby. Opis ten powinien mieć długość max 3 stron maszynopisu i musi być sporządzony w formie maszynopisu lub, w przypadku głoszeń dokonywanych pocztą elektroniczną, pliku komputerowego. Opis może mieć dowolną formę, np. wspomnienie, relacja, refleksja, pamiętnik.

Zgłoszeń wolontariuszy do konkursu mogą dokonywać organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy. Zgłaszać mogą się również sami wolontariusze.

W przypadku zgłoszeń dokonywanych przez osoby prywatne lub samych wolontariuszy, konieczne jest potwierdzenie działalności wolontariusza przez organizację lub instytucję, która może o tym zaświadczyć.

Szczegółowych informacji udziela Anna Ruszewska, e-mail, tel./fax. 87 565 02 58.

redakcja, Źródło artykułu: um.suwalki.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    suwalski

    Powiat suwalski – siedziba, którą są Suwałki, nie należy do samego powiatu. Miasto to jest miastem na prawach powiatu. Sam powiat suwalski został utworzony w 1999 roku i należy do licznej grupy utworzonych po reformie administracyjnej, która miała miejsce właśnie w tym czasie. W skład powiatu znajdującego się w województwie podlaskim, wchodzi gmina Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka-Tartak, Suwałki, Szypliszki, Wiżajny. Urbanizacja jest tutaj na zerowym poziomie, co oznacza, że cały obszar powiatu, a jest to 1307 km², zajmują tereny wiejskie, lasy i jeziora wraz z rzekami, a także morenowe wzniesienia z najwyższym – Górą Prusaka 250 m n.p.m.

    Turystyka w całości opiera się tutaj na kontakcie z naturą. Możemy wybrać na liczne rodzaje szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, wodnych, narciarskich, samochodowych i na ścieżki poznawczo-edukacyjne. Trzeba wspomnieć także o agroturystyce. W gospodarstwach czekają na nas m.in. konna przejażdżki i smakowanie regionalnej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.    

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola